Купальські пісні від Театру Пісні «Джерела»

Одне з колоритних свят в Україні – свято Івана Купала. Воно насичене старовинними обрядами та піснями, стрибаннями через вогнище. Саме це свято дозволяє нам відчути атмосферу та глибину древніх звичаєв наших предків.

купальська пісня до свята Івана Купала
Купальські пісні: виконує Театр Пісні «Джерела»

 

Театр Пісні «Джерела» виконує купальські пісні (народні та власні авторські твори), використовуючи хороводи і танці біля вогнищ. Наші пісні знають мільйони, вони лунають в серіалах, їх співають та переспівують.
Одна з улюблених  пісень – “Ой на Івана тай на Купала”.

 

Купальський концерт: детально про пісенну програму

Купальські пісні: перший пісенний блок, насичений хореографічними постановками і фольклорними інтонаціями. Він триває близько півгодини. За цей час ми проводимо з присутніми обрядові дійства, водимо магічні хороводи зі стрибками через вогонь. Зазвичай – це дуже красиво та атмосферно. 

Далі ми співаємо запальні та веселі народні пісні – це другий та третій пісенний блок. Тривають справжні святкові танці.
Завершує купальське свято четвертий блок сучасних переспівів та каверів. Він потужний та надсучасний.
Таким чином ми показуємо українську обрядову та пісенну культури в часі: від початку до нашіх часів.
Загалом пісенно-обрядова програма триває більше двох годин.

Замовити виступ: +38(066)28-32-611

Переглянути інші творчі пропозиції колективу:

Світові хіти 80-х та 90-х у виконанні Театру Пісні «Джерела»

Українські пісні в найкращому виконанні

Концерт від Театру Пісні «Джерела»

 

Свято Івана Купала це…

Івана Купала – традиційне свято із календаря слов’ян, яке відзначається в ніч на 7 липня в Україні, Росії та Білорусії. Обов’язковими обрядами в час літнього сонцестояння являються стрибання хлопців і дівчат через велике ритуальне вогнище, ворожіння, плетіння вінків та багато іншого. Окремо варто наголосити на співах, без яких не проходив мабуть ні один давній обряд.

Історія свята

Згідно с християнським календарем на дні літнього сонцевороту припадало Різдво Івана Хрестителя, яке і досі святкують, тільки під іншим іменем. Назва традиційного свята виникла випадково, коли в народі помилково назвали Різдво Івана Хрестителя святом Купала. Ця назва пов’язується з ім’ям язичницького бога Купало, який здавна вважався богом земних плодів.

Головними атрибутами свята являються боги – Купало і Марена, іменами яких називають опудала. Довкола цих опудал молодь водить таночки, а також співає купальські пісні. Раніше до цього свята не допускалися незаміжні дівчата, хлопці і вдови.

Сюжети купальських пісень

Як правило, обрядові пісні на Івана Купала написані переважно про мрії дівчат або ж про прощання з вільним життям, коли настає пора весіль. Також доволі часто в купальських піснях зустрічається мотив потоптання дівчини, яка просить порятунку у своїх рідних – матері, батька, брата і сестри, але ті відмовляються її рятувати.
Зазвичай це вважається покаранням дівчини за непослух.
Серед багатьох міфічних персонажів, які присутні у купальських піснях, найпоширеніший образ – богиня Марена, яка уособлює хмару.

Значна група купальських пісень складається з творів заклинального характеру. Найчастіше ними скликали молодь на свято.
Не рідко у таких піснях звучали заклинання і прокляття для людей, які не приходили на величання Івана Купала. Скоріш за все ці твори з’являлись у період двовір’я, тому, очевидно, стосувались християн, не підтримуючих поганських звичаїв.
Часті анафоричні повтори наближали такі твори до магічних заклять. Також за основу обрядових пісень бралося збирання квітів і вінкоплетіння.

Вгору